O zi de Craciun primavaratica....E bine si asa....Dar pe unde a venit Mos Craciun a fost si zapada :
A ajuns si anul acesta cu daruri pentru copiii mari si cei mici ....Doar eu n-am primit nimica....E criza...
Dar Mos Craciun a fost deconspirat...Iulia (cea mica) i-a raspuns cand a intrebat-o mosul "Cine-s eu ?" :"Bubu"... Era cat p'aci sa nu-i mai dea cadoul....A mai intrebat-o o data si atunci Iulia s-a conformat si i-a spus ca e "Mos Craciun".Apoi au cazut la intelegere ca Mos Craciun exista ,totusi,dar fiind unul singur isi cauta ajutoare printre rudele copiilor ca sa le dea cadourile pentru ca el nu poate ajunge la toti copiii din lumea intreaga care sunt foarte ,foarte multi....